Jak vybrat klekačku

Jak vybrat klekačku – klekací židli pro zdravé sezení

– Potřebujete vybrat klekačku neboli klekací židli a nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás tipy na co se zaměřit při výběru nové židle.
Klekací židle - jak vybrat klekačku
Nabídka na trhu kancelářských židlí pro zdravé sezení – klekaček se v posledních letech velmi rozšířila z nabídky klasických dřevěných až po ergonomické a robustní kancelářské klekací židle umožňující delší sezení. Klekačky samotné se dají při prvním pohledu vybrat dle výrobního zpracování a použitých materiálů, ale důležitější jsou jiné parametry, protože vybíráte židli pro posílení zádového svalstva.

Při výběru klekačky vás bude zajímat:

 

Možnost snadného polohování klekačky

Ergonomie a ovládání je velmi důležitá, protože vám dovolí si regulovat výšku sezení a také úhlové parametry sezení. Každý člověk je jinak vysoký, proto klekačky bez ovládání výšky sedu nemusí vyhovovat každému. Stejně tak by klekačka měla mít možnost ovládat použitý úhel sklonu při sezení, protože je nejdůležitější zachovat si při sedu rovná a vzpřímená záda. Polohování může být ruční nebo hydraulické, což je samozřejmě pohodlnější.

Zádová bederní opěrka

Klekací židle s opěrkami jsou pro sezení mnohem více pohodlné, hlavně pokud na klekačce budete trávit více času – např při delší práci v kanceláři.

Celková stabilita a robustnost klekačky

Pojezdová kolečka

Jednoduchá manipulace je velmi důležitá, vybírejte klekačky spíše s pojezdovými kolečky, pokud plánujete klekačku po opuštění sedáku přesunovat.

Materiál a čalounění

Klasické klekačky jsou vyráběny spíše ze dřeva, ergonomičtější kancelářské klekačky zase z plastů a kovu. U některých typů si můžete zvolit také barvu čalounění.

Vybrat z nabídky klekaček >

Klekačka přesně pro vás

Neexistuje židle, která by vyhovovala každému a proto i výběr klekacích židlí je velmi široký. Sezení na klekačce musí být hlavně bezbolestné a pohodlné, proto nelze říci že jedna konkrétní bude vyhovovat každému. Například extrémně malí lidé a i velmi vysocí budou mít při sezení na klekačce spíš při sezení problém a tak je nutné při výběru sledovat i rozměr klekačky a jejich snadnou úpravu polohy – celkovou ergonomii a možnost volit si snadno výšku sedu a také úhel sezení. Stejně tak musí být klekačka stabilní. Při delším sezení v kanceláři u počítače nám pak přijde vhod pohodlná zádová opěrka, která nám sezení jednoznačně zpříjemní.

Závěr

Vyberte si klekačku se správným čalouněním, dostatečně stabilní s možností regulace úhlu a výšky sedu. Při výběru si dávejte pozor na nestabilní klekačky bez možnosti regulace. Hezká barva či skvělý design zde nemá přednost, protože klekačka slouží vašemu zdraví a zdraví vašich zad. Pokud budete na klekačce trávit více času přijde vám vhod zádová bederní opěrka a snadné ovládání poloh.

Zobrazit celou nabídku klekaček >